Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna tańsze czy droższe – dwuszybowe czy trzyszybowe?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna tańsze czy droższe – dwuszybowe czy trzyszybowe?

Dwuszybowe okna są standardem w typowym budownictwie. Są one powszechnie stosowane, szczególnie przy dużych inwestycjach. Są tańszą opcją, ich cena jest zdecydowanie niższa niż okien trzyszybowych. Jakie znaczenie ma liczba szyb? Jaki jest stosunek ceny do jakości w przypadku okien dwuszybowych bądź okien trzyszybowych?

Coraz częściej decydujemy się na droższe okna trzyszybowe. Wpływ na to ma coraz większa świadomość społeczeństwa, że okna to jedna z najlepszych dróg dla ciepła, które ucieka na zewnątrz, i dla zimna, które napływa do wnętrza budynku. Dwie szyby to podwójna bariera ochronna, ale trzy szyby to już o jedną warstwę ochrony więcej.

Oszczędność… ale na którym etapie?

Każdy remont, mniejszy lub większy, jest równoznaczny z szukaniem oszczędności. Większość z nas, zanim wybierze odpowiednie materiały i niezbędne wyposażenie mieszkania, analizuje ceny produktów podobnych lub takich samych w różnych sklepach i u kilku producentów. Wielu decyduje się zrezygnować z jakości na rzecz niższej ceny.

W przypadku okien niska cena kosztem jakości materiałów i wykonania okien jest nieopłacalna. Czy to oznacza, że okna dwuszybowe nie zasługują na uwagę? Chronią przed wymianą ciepła mniej skutecznie niż okna trzyszybowe… Dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach, w których nie musimy utrzymywać wyższych temperatur. Polecamy ich montaż np. w piwnicy. To miejsce, gdzie wybór tańszych okien nie musi być tą złą decyzją.

Jeżeli jednak wybierasz okna do mieszkania – do salonu, kuchni lub sypialni, postaw na lepszą izolacyjność i szczelność. Okna trzyszybowe cechują się niższym współczynnikiem przenikania ciepła, czego przykładem jest model HV 350 z Uw = 0,60 W/m²K. Gwarantują znacznie skuteczniejszą termoizolację mieszkania i tym samym zmniejszają koszty ogrzewania budynku zimą. To inwestycja w oszczędność, którą dostrzeżesz już po kilku tygodniach użytkowania nowych 3-szybowych okien.

trzy szyby w oknach i powłoka niskoemisyjna.pngSzyby SolarX+

Obecność dodatkowej trzeciej szyby sama w sobie nie gwarantuje ich skuteczności w ochronie przed wymianą ciepła z otoczeniem i komfortu dla mieszkańców. Niektóre okna trzyszybowe przepuszczają mniej promieni słonecznych, które w chłodniejsze dni mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła. Internorm proponuje okna z pakietem szybowym SolarX+. Przepuszcza on aż 20% więcej energii słonecznej niż standardowe pakiety 3-szybowe. Okna pełnią funkcję naturalnego grzejnika, dzięki czemu zużywane jest mniej energii na ogrzewanie niż przy oknach 2-szybowych i 3-szybowych bez powłoki SolarX+. Jest to rozwiązanie cieplejsze, okna są znacznie stabilniejsze i bardzo dobrze wygłuszają hałas.

Dodatkowo w oknach zastosowano technologię I-tec Oszklenie. Szyba z ramą sklejona jest na całym obwodzie, co przekłada się na doskonałą stabilność, zwiększoną odporność na włamanie oraz optymalną izolację akustyczną i cieplną.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF