Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z nakładką aluminiową – najlepsze okna PCV

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna z nakładką aluminiową – najlepsze okna PCV

To, z jakiego materiału wykonane są okna, warunkuje ich trwałość, energooszczędność i estetyczny wygląd. Często stajemy przed trudnym wyborem – czy ważniejsza jest dla nas ich odporność na wpływ czynników zewnętrznych, czy szczelność i bezpieczeństwo. Aby wyeliminować konieczność podejmowania trudnej decyzji, producenci proponują okna z nakładką aluminiową.

 

Najczęściej wybierane modele z nakładką aluminiową

Do wyboru mamy okna drewniane, PCV i aluminiowe. Każdy z wariantów ma swoje wady i zalety. Klienci nadal najczęściej decydują się na okna PCV, które są łatwe do utrzymania w czystości, cechują się uniwersalnym wyglądem, są wytrzymałe i bardzo szczelne. Nie można jednak nie wspomnieć o ich wadach. Charakteryzują się mniej wytrzymałą konstrukcją niż okna aluminiowe i drewniane, dlatego nie zawsze możemy się nimi cieszyć przez długie lata. Ponadto okna PCV pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce mają skłonność do zmiany koloru. Jak zaradzić tym niedogodnościom?

Antidotum na wszelkie niedogodności w przypadku okien PCV jest aluminium. To materiał lekki, ale bardzo wytrzymały i odporny na wpływ czynników zewnętrznych. Chroni konstrukcję okna przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. Sprawia, że żywotność całego systemu jest dłuższa. Nakładka aluminiowa ma także wpływ na estetykę okna. Dzięki niej biała rama nie zmienia swojego koloru, a przecież często się zdarza, że na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych rama żółknie. Zastosowanie nakładki z aluminium na okno zapobiega temu zjawisku.

okno pcv-aluminiowe KF 405 nakładka limonkowa.png

 

Nakładka aluminiowa i jej nieocenione zalety

Okna PCV z nakładką aluminiową zachowują estetyczny wygląd przez długie lata – nie zmieniają swojego koloru na skutek wpływu warunków pogodowych. Dodatkowo nakładka aluminiowa nadaje oknom nowoczesnego i modnego designu, idealnie wpisującego się w najnowsze trendy w architekturze i we wnętrzach. Bardzo ważna jest poprawa stabilności okien, co przekłada się na ich większą trwałość. Dzięki nakładce pielęgnacja okien jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto narożniki nakładki są idealnie dopasowane, a więc producentom udało się wyeliminować problem większych i mniejszych nierówności pojawiających się przy niektórych oknach PCV.

Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, dającym ogromne możliwości stylistyczne. Przykładem nowatorskiego rozwiązania jest okno PCV-aluminiowe z ukrytym skrzydłem KF 405 od firmy Internorm, o ekstremalnie niskim Uw, równym 0,63 W/m2K, które wykonane jest z PCV i dodatkowo wzmocnione aluminiową nakładką. Można ją dopasować kolorystycznie do elewacji budynku tak, aby tworzyła z nią harmonijną całość. Wśród dostępnych propozycji strony wewnętrznej są odcienie szarości, brązy i delikatne beże. Można oczywiście postawić na klasykę okien PCV i wybrać śnieżną biel. Natomiast zewnętrzna nakładka aluminiowa oferuje niemalże nieograniczone możliwości dopasowania – dostępna jest w kilkudziesięciu kolorach, w tym w specjalnych kolorach teksturowanych, jak imitacja drewna czy kolory metaliczne.

 

Zobacz okno KF 405!

 

Okna PCV niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej jednak dostrzega się ich wady. Jeżeli również Ty jesteś ich świadomy, ale nie chcesz rezygnować z tej opcji, to powinieneś zdecydować się na okna PCV z nakładką aluminiową. Przekonasz się, że możliwe jest połączenie uniwersalności z nowoczesnością tak, aby powstało coś naprawdę wyjątkowego zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i stylistyki.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF