Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Prawidłowa wymiana okien

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Prawidłowa wymiana okien

prawidłowa wymiana okien . Na co zwrócić uwagę?

 

Prawidłowa wymiana okien oznacza właściwy ich demontaż i montaż. To zapewni nam długi okres ich użytkowania, jak również prawidłową szczelność i tym samym zagwarantuje oszczędność w ogrzewaniu mieszkania. Poniżej prezentujemy garść przydatnych informacji dotyczących omawianych aspektów. Zapraszamy do lektury i czerpania inspiracji przed podejściem do tego niezwykle ważnego zadania.

 

Demontaż okien PCV i nie tylko. Na co zwrócić uwagę?

 

Źle zamontowane okno wpływa na jego nieszczelność, a tym samym zaburza termoizolację pomieszczenia, a to skutkuje problemami z wilgocią. W przypadku demontażu istotna jest ostrożność, gdyż naruszenie konstrukcji ściany może doprowadzić do wydłużenia się prac montażowych, jak też znacznie je utrudnić, dlatego tak ważna jest solidna i bezpieczna wymiana okien. Zaczynając demontaż okien PCV czy z jakiegokolwiek innego materiału, trzeba pamiętać, że nie należy przy tym używać siły.

Z delikatnością podchodzimy do wybijania starych ram i profili, co opłaci się przy montażu nowych. Staramy się nie naruszyć konstrukcji ścian oraz nie doprowadzić do znacznego pokruszenia się murów. Może się okazać, że po zdjęciu okien, dostrzeżemy pewne wady konstrukcyjne ścian, które będą wymagały naprawy. Nie należy ich lekceważyć i przed montażem nowych okien usunąć wszelkie niedoskonałości.

 

Nieprawidlowy_montaz_okien_-_na_co_zwrocic_szczegolna_uwage_2779.jpg

 

 

Jak przeprowadzić wymianę okien plastikowych i nie tylko?

 

Pamiętajmy, że prawidłowa wymiana okien plastikowych, drewnianych czy aluminiowych, to oprócz demontażu okien PCV - właściwy ich montaż. W tym przypadku postępujemy podobnie – spokojnie i z dużą precyzją. Należy uzbroić się w cierpliwość, szczególnie jeżeli chodzi o schnięcie kleju. Zwracamy uwagę na dokładne cięcie profili i umiejscowienie okna we właściwej warstwie izolacji. Pamiętajmy również o wyborze odpowiednich narzędzi i akcesoriów montażowych, jak podkłady, kleje i taśmy.

Nasza firma najczęściej wykorzystuje taśmę TP650 illmod Trio. Jej główne zalety to fakt, że stosujesz jedną taśmę w trzech warstwach uszczelnienia okna z ominięciem piany montażowej. Dodatkowo taśma ta skraca czas montażu oraz ma odporność na ulewny deszcz do 600 Pa. Po prostu świetny materiał niezwykle przydatny przy wymianie okien plastikowych czy wykonanych z innych komponentów. Prawidłowa wymiana okien oraz ich wysoka jakość powodują, że przetrwają one wiele lat. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na ich wymianę. Uszkodzenia na powierzchni ramy i szybie, przewiew, wyższe rachunki za ogrzewanie to sygnały, wskazujące na konieczność zakupu nowych okien.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF