Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Prawidłowy montaż okien

Kategorie: okna   drzwi   montaż  
Zdjęcie Prawidłowy montaż okien

Sprawdź, jak wygląda prawidłowy montaż okien

 

Każde prace remontowe w domu wymagają od nas pewnej wiedzy oraz umiejętności. Nawet to, co z pozoru wydaje się proste, może okazać się dużym wyzwaniem. Prawidłowy montaż okien - jako jedna z ważniejszych misji - polega głównie na przykręceniu okna do ściany z wykorzystaniem odpowiednich łączników i uszczelnieniu otoczenia, stosując niskorozprężną piankę poliuretanową. Sprawdźmy, co jeszcze będzie dla nas istotne!

 

Montaż okien PCV - etap po etapie

 

Przy montażu okien ważne jest, aby zachować odpowiednią kolejność poszczególnych prac. Niezwykle istotne jest zachowanie spokoju oraz precyzja. Pamiętaj, że to, w jaki sposób zamontujesz nowe okna, przełoży się na ich szczelność i energooszczędność. Przedstawiamy ogólne, najważniejsze zasady wstawiania okien plastikowych, lecz również tych stworzonych z mniej popularnych materiałów, takich jak drewno czy aluminium.

 

1. Przygotuj mury

Pierwszym krokiem, który właściwie poprzedza prawidłowy montaż okien, jest oczyszczenie murów z kurzu. Konieczne okaże się zamontowanie lub zdjęcie listwy parapetowej, co jest uzależnione od sposobu montażu.

 

2. Przygotuj okna

Na całym obwodzie okna w odstępie 70 cm rozmieszczamy kotwy, dyble lub śruby. Ponadto do okna przyklejamy taśmy paroprzepuszczalne od zewnątrz, a w przypadku wewnętrznej strony taśmy paroszczelne.

 

3. Umieszczamy okna

Kolejny etap to umieszczenie okna w otworze, zachowując z każdej strony szczelinę dylatacyjną.

 

4. Mechaniczny montaż okien PCV i nie tylko

Okna można montować na kilka sposobów. W przypadku wykorzystania kotwów, konieczne jest ich przykręcenie do muru dwoma kołkami rozporowymi lub specjalnymi śrubami, co warunkuje prawidłowy montaż okien.

 

5. Zwilż mury i nałóż piankę montażową

Przed nałożeniem pianki montażowej, zwilżamy mury. Dobrze do tego celu sprawdzi się zwykły skryskiwacz. Następnie, pianką wypełniamy przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem.

 

6. Przyklej taśmę paroszczelną i wstaw skrzydła

Piankę zasłaniamy, przyklejając drugi koniec taśmy paroszczelnej do muru. To powoduje, że wilgoć nie przedostaje się z pomieszczenia w spoinę. Ostatni krok montażu okien PCV to wstawienie skrzydeł. Sprawdzamy ich funkcjonalność oraz ewentualnie regulujemy.

 

Wstawianie okien plastikowych, drewnianych czy aluminiowych - warto znać zasady!

 

Powyższe kroki to bardzo istotne elementy, dzięki którym we właściwy sposób wstawimy okna plastikowe (bardzo przecież popularne), lecz nie tylko. Pamiętajmy, że prawidłowy montaż okien to nie tylko odpowiednie przygotowanie, zachowanie kolejności działań czy dostęp do solidnych narzędzi, ale także precyzja, odpowiednia ilość czasu oraz tak potrzebna pomoc osób trzecich. Warto do tego zadania podejść z profesjonalizmem, gdyż od jego powodzenia zależy naprawdę wiele!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF