Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Prawidłowy montaż okien – przygotowanie otworów

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Prawidłowy montaż okien – przygotowanie otworów

Przy montażu okien bardzo ważne jest doświadczenie, ponieważ jego brak często skutkuje nieprawidłowym osadzeniem okna w otworze, jak również pominięciem kluczowego etapu montażu. O przygotowaniu otworów należy pamiętać zarówno przy montażu okien w budynkach nowych, jak też ich wymianie w już istniejących. Pojawiające się odchylenia wymiarowe, brak wymierzonego poziomu i pionu oraz uszkodzone elementy ceramiczne, które zostały wmurowane w ścianę to tylko przykłady tego, z czym możesz się spotkać podczas montażu okien.

Dlatego przed przystąpieniem do montażu okna, należy ocenić, w jakim stanie jest istniejący już otwór okienny oraz ściany konstrukcyjne. Otwór okienny należy odpowiednio dostosować, czym zajmuje się zespół techników Internorm.

 

Otwory okienne w nowych budynkach

 

Przygotowanie otworu w budynkach nowych polega najczęściej na odpowiednim wyprostowaniu, usunięciu zanieczyszczeń oraz wygładzeniu. Nie można ponadto zapominać o nadaniu spoistości poziomym i pionowym ścianom ościeży. Dodatkową warstwę konstrukcyjną wykonaną z litego materiału zaleca się położyć w przypadku ceramicznych pustaków. Dopiero kolejnym etapem jest wyrównanie i wypoziomowanie.

 

Wymiana okien, a otwory okienne

 

Jeżeli wymieniasz okna, po demontażu starych musisz ocenić, w jakim stanie są mury konstrukcyjne. Bardzo często, co oczywiście zależy od stanu technicznego całego budynku, mury są mocno uszkodzone w obrębie ościeży okiennej. Konieczne jest więc nie tylko usunięcie luźnych elementów gruzu i zanieczyszczeń z powierzchni muru, ale również uzupełnienie ewentualnych ubytków w murach, ponieważ powierzchnia musi być idealnie gładka. Następnie postępujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku przygotowania otworu okiennego w nowych budynkach.

Przygotowanie otworów okiennych - Internorm.jpg

 

Skutki nieprawidłowo przygotowanego otworu okiennego

 

Najlepszym rozwiązaniem przy montażu okien jest powierzenie tego zadania fachowcom. Samodzielny montaż przy braku doświadczenia i wiedzy może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Jeżeli zaaplikujemy piankę poliuretanową na nieoczyszczoną powierzchnię, uszczelnienie termoizolacyjne nie spełni swojej funkcji. Pianka ulegnie ponadto odspojeniu na skutek działania na nią wiatru i zmian temperatur. Powstała szczelina niestety będzie doskonałą drogą do przepływu zimnego powietrza, które przedostając się do wnętrza budynku, ochłodzi je, zimą koszty ogrzewania będą wyższe. Ponadto tą samą drogą uciekać będzie ciepłe powietrze.

Prawidłowy montaż okien zależy w znaczącym stopniu od przygotowania otworu okiennego. To pewnego rodzaju fundament całej wykonywanej przez nas pracy. Jeżeli ten etap zostanie pominięty okno nie będzie solidnie osadzone w otworze, wystąpi zjawisko potocznie zwane „wianiem od okien”, a tego chcemy uniknąć, szczególnie kiedy wybieramy okna nowoczesne, które mają zwiększyć oszczędności eksploatacji budynku.

Internorm to jeden z nielicznych i najdłużej działających producentów okien, którzy za każdym razem dokładnie sprawdzają stan przygotowanych otworów przed montażem i w razie potrzeby wprowadzają odpowiednie poprawki. Właśnie dlatego nasi klienci cieszą się 10-letnią gwarancją i 30-letnim wsparciem serwisowym. 

 

10 lat gwarancji na okna i drzwi Internorm - okna z długą gwarancją.jpg

Dowiedz się więcej o naszym systemie gwarancyjnym!

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF