Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Szkło niskoemisyjne – okna energooszczędne

Kategorie: okna  
Zdjęcie Szkło niskoemisyjne – okna energooszczędne

Nowe technologie, jeszcze lepsza stabilność i trwałość okien, a także ochrona przed przenikaniem ciepła i chłodu do wnętrza budynku – współczesna stolarka okienna musi sprostać wysokim wymaganiom, jakie są przed nią stawiane przez europejskie normy. Dotyczy to również pakietów szybowych, które stanowią większość powierzchni okna. Z tego powodu niektórzy producenci wykorzystują w swoich oknach szkło niskoemisyjne, które pozwala na stworzenie produktu o niezwykle niskim współczynniku przenikania ciepła.

Co to jest szkło niskoemisyjne?

Szkło niskoemisyjne wykazuje zdolność do odbijania długofalowego promieniowania cieplnego, powodując jego „powrót” do wnętrza budynku. Wykonuje się je z tlenków metali szlachetnych i można podzielić na twardo- i miękkopowłokowe. Dzięki takim powłokom wzrasta izolacyjność termiczna okien, co pozytywnie wpływa na koszty ogrzewania i komfort mieszkańców.

Szkło niskoemisyjne stosuje się w systemach szybowych składających się z dwóch lub więcej szyb, które pokrywa się specjalną powłoką, niewidoczną gołym okiem. To pozwala na przenikanie do wnętrza naturalnego światła w takim samym stopniu, jak w oknach tradycyjnych. Jednocześnie jednak niskoemisyjna powłoka skutecznie chroni przed wydostawaniem się energii cieplnej.

szkło niskoemisyjne w oknach.jpgCiepłe okna i więcej światła

Przestrzenie między szybami wypełnione są specjalnym gazem, który stanowi dodatkową izolację termiczną. Z kolei warstwa niskoemisyjna przepuszcza fale cieplnego promieniowania słonecznego i zatrzymuje emitowane przez ludzi i urządzenia fale podczerwone. To przekłada się na wysoki komfort termiczny, niezależnie od pory roku. Powłoki nie mają jednak wpływu na ilość światła, która dociera do wnętrza. Nie są one dla niego barierą, dzięki czemu nie musisz wybierać, czy Twoje okna mają być ciepłe, czy jasne. Charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co potwierdzają okna Internorm, w których Uw oscyluje w granicach 0,60 W/(m²K). Wartość ta pozwala zakwalifikować je do okien pasywnych montowanych w budynkach energooszczędnych.

Szkło niskoemisyjne w bardzo dużym stopniu obniża współczynnik przenikania ciepła, pozwala produkować okna energooszczędne, które są jasne, ciepłe i bezpieczne.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF