Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wybieramy najlepsze okna do pokoju dziecięcego

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Wybieramy najlepsze okna do pokoju dziecięcego

Stworzyć idealne warunki do rozwoju dziecka – to cel, jaki stawia sobie każdy rodzic. To z tego powodu jeszcze przed narodzinami nowego członka rodziny tak dużo uwagi poświęca aranżacji i wyposażeniu pokoju małego człowieka. Powinny być w nim przyjazne mu kolory, meble zapewniające funkcjonalność, dekoracje nadające przestrzeni bajecznego charakteru…

A okna do pokoju dziecka – czy o nich też pamiętasz? Muszą być ciepłe, bezpieczne, ciche i oczywiście pasujące do aranżacji świata małego odkrywcy. Światło słoneczne jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka.

Ciepłe i ciche okna do pokoju dziecięcego

Z pewnością chcesz, aby w pokoju Twojego maluszka panowała cisza i spokój. Sprzyja to jego szybkiemu zasypianiu oraz zapewnia niczym niezakłócony sen. Wybierz więc okna o niskim współczynniku przenikania ciepła i wysokim współczynniku dźwiękoszczelności. Postaw na okna energooszczędne, a nawet pasywne, takie jak okna PCV-aluminiowe KF 410 o Uw na poziomie 0,62 W/m²K. To pomoże zapewnić Twojemu dziecku ochronę przed chłodem zimy i przed przegrzewaniem się jego pokoiku latem. Dźwiękoszczelność nie może być niższa niż 35 dB, a najlepiej, jeżeli przekracza 45 dB. Warto zadbać o odpowiednie okna do pokoju dziecięcego – łatwiej Ci będzie uśpić maluszka, który będzie spał dłużej i zdrowiej.

wentylowane okna do pokoju dziecięcego.jpg

Świeże i czyste powietrze

Nie najlepszym sposobem na przewietrzenie pokoju dziecka jest otwieranie w nim okien, kiedy maluch w nim przebywa – szczególnie w północnym klimacie, gdzie na zewnątrz temperatury są zazwyczaj niskie. Wychłodzenie nie sprzyja dziecięcemu organizmowi, a obecne we wiosennym powietrzu pyłki sprzyjają rozwojowi alergii. Dlatego aby zapewnić świeże powietrze w pokoju dziecka, najlepiej zamontować okna ze zintegrowanymi wywietrznikami. Dzięki nim do pokoju napływa świeże powietrze wolne od kurzu, pyłów i zanieczyszczeń, a przy okazji nie musisz się obawiać strat ciepła i wzrostu hałasu, ponieważ możesz wietrzyć pomieszczenie przy zamkniętym oknie. System I-tec Wentylacja wyposażony jest w wymiennik ciepła, dzięki któremu wypuszczane na zewnątrz powietrze ogrzewa to zasysane do wewnątrz. Wywietrzniki można zamówić z oknami KF 500, KF 410 i KV 440.

 

Skuteczna ochrona przed zniszczeniem

Ciekawy świata mały odkrywca próbuje różnych eksperymentów. Sprawdza twardość przedmiotów. Uderza jednymi o drugie. Przy słabej jakości oknach w pokoju dziecięcym może to doprowadzić do ich zniszczenia, a nawet wybicia. Dlatego warto zaopatrzyć się w okna z solidnym oszkleniem VSG lub ESG.

Bezpieczna przestrzeń w pokoju dziecka

bezpieczne okna z żaluzją do pokoju dziecięcego.jpgIm ciekawość malucha jest większa, tym większe jest jego zaangażowanie w podejmowaniu prób wyjścia na zewnątrz. Jego kreatywność może Cię zaskoczyć. Aby uniemożliwić mu przejście na zewnętrzną stronę parapetu, zastosuj w oknach klamki na kluczyk. Kluczyka nigdy nie zostawiaj w zamku, lecz trzymaj go stale przy sobie.

Spokojny sen

Jak już wspomnieliśmy, dla rozwoju naszego maluszka bardzo ważny jest zdrowy i spokojny sen. Najmłodsi śpią średnio 16 h w ciągu doby, dlatego warto zapewnić im dobre warunki. Okna z wbudowaną żaluzją lub plisą Internorm HV 350 i KV 440 umożliwią łatwe zacienienie pokoiku dziecięcego. Wygodny system I-tec SmartWindow pozwala na zasłonięcie okna bez potrzeby podchodzenia do niego. Wystarczy jeden ruch palcem w aplikacji mobilnej.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF