Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wysokie okna – modny i efektowny element wyposażenia wnętrz

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Wysokie okna – modny i efektowny element wyposażenia wnętrz

Okna wielkogabarytowe stanowią niezwykle modny i efektowny element wyposażenia tych wnętrz, które charakteryzują się oryginalnym stylem oraz ciekawym designem. Okna tarasowe lub balkonowe, o ile zamontowane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, nie tylko zapewniają komfort użytkowania, ale zapewniają również bardzo wysoki poziom izolacyjności termicznej.

 

Wysokie okna synonimem nowoczesnego designu

Nowoczesna architektura pokazuje nam, że to, co do tej pory uznawane było za niemożliwe, właśnie staje się wykonalne. Szczególnie w przypadku łączenia wnętrza domu wraz z naturalnym jego otoczeniem. Jak za dotknięciem różdżki znikają takie ograniczające przestrzeń elementy, jak ściany lub niewielka ilość światła. Wystarczy jednie zadbać o odpowiednej wielkości okna, oszklenia stałe, drzwi przesuwne lub zaprojektowane dla bardzo dużych przestrzeni wielkogabarytowe przeszklenia.

 

Modne elementy szklane

Obecne trendy w architekturze wskazują właśnie na wysokie okna jako na ten czynnik, który sprawia, że o danym wnętrzu możemy mówić jako o zgodnym z najnowszymi tendencjami. Te najbardziej poszukiwane schodzą jak najniżej w dół ściany – niektóre z nich nie posiadają nawet progu tuż przy posadzce (dla porównania: w przeszłości okna projektowano tak, aby zaczynały się około 70 centymetrów nad podłogą). Z tego też powodu stanowią element wyposażenia niemal większości luksusowych lub po prostu modnych willi, domków i apartamentów. I to one odpowiedzialne są za ten charakterystyczny wygląd, zapierający dech w piersi.

Dlaczego wysokie przeszklenia stały się tak poszukiwane? Mają one niewątpliwie wiele uroku i pozwalają na podziwianie krajobrazu znajdującego się wokoło domu. Wschód i zachód słońca oglądane z własnej kuchni, przy kubku gorącej kawy lub kieliszku dobrego wina? Tak, to właśnie to jest ta wartość dodana, która podąża za wszystkimi realizacjami zakładające wykorzystanie tego typu przeszkleń. Jednak nie jest to jedyna zaleta zarówno okien wielkogabarytowych, jak i drzwi przesuwnych.

 

Niepodważalne zalety wysokich okien

Warto wspomnieć o tym, że tafle wielkopowierzchniowe w znacznym stopniu poszerzają przestrzeń mieszkalną, sprawiając wrażenie, że ta wychodzi poza realne granice mieszkania lub domu. Oznacza to między innymi, że przebywający w takim pomieszczeniu ludzie mają wrażenie nieograniczonego poczucia przestrzeni. Ze względu na to, iż w większości przypadków takie elementy szklane nie posiadają ram lub są one widocznie ograniczone, to rozwiązanie wydaje się być idealne dla zrealizowania wszelkiego rodzaju wizji architektonicznych, których istotnym punktem jest zapewnienie jak największej ilości wolnego miejsca. Biorąc pod uwagę także to, że takie okna są idealne dla wszystkich tych, którzy marzą o otwartej oraz wolnej przestrzeni mieszkalnej. Szczególnie, jeśli okna znajdują się bardzo blisko gruntu.

Musimy wspomnieć o jeszcze jednym ważnym atucie wysokich przeszkleń. Jest nim mianowicie fakt, że tak duże okna dostarczają domownikom o wiele więcej światła słonecznego w porównaniu do standardowych szyb. W rezultacie pomieszczenia wyposażone w taki typ przeszkleń wydają się jaśniejsze i lepiej doświetlone. Ma to szczególną wagę na naszej długości geograficznej, gdzie jesienią i zimą światła słonecznego jest znacznie mniej. A przecież jego odpowiednia dawka wpływa na nasz dobry nastrój i chęć do życia.

 

Bezpieczeństwo i właściwości termoizolacyjne

Jak już wspomniano wysokie okna zapewniają nam większą ilość światła, które przedostaje się do naszych pomieszczeń. Co jednak dzieje się, kiedy dni stają się coraz ciemniejsze i bardziej ponure? Przeszklenia wielkogabarytowe ukazują wówczas swoją kolejną zaletę: zapewniają wysoką izolacyjność cieplną. Oznacza to po prostu, że te tafle nie pozwalają na to, żeby ciepło zbyt szybko uciekło na zewnątrz budynku. Niektóre z tych konstrukcji sprawiają również, że nagromadzona w ciepłych okresach energia słoneczna jest wykorzystywana wtedy, kiedy na zewnątrz robi się zimno, co z pewnością stanowi dobre rozwiązanie dla osób, które pragną prowadzić życie zgodne z zasadami ekologii.

Okna wielkogabarytowe to również bezpieczeństwo. Tak wysokie konstrukcje muszą być odpowiednio zabezpieczone w tym celu, aby użytkownicy nie musieli obawiać się zagrożeń związanych z pęknięciem lub rozbiciem tak ogromnej szklanej tafli. Wszystkie szyby, które zostały osadzone w omawianych tutaj oknach wielkogabarytowych oraz drzwiach przesuwnych to tak zwane szyby ESG. Co oznacza ten skrót? Jest to skrótowiec wskazujący na nic innego jak szkło hartowane. Jak wiemy, powierzchnie szklane należą do tych, które z natury określa się jako kruche. Natomiast szyby ESG hartowane są w taki sposób, aby w strukturze tego materiału dokonały się naprężenia wewnętrzne. Dla użytkowników znaczy to, iż taka szyba wykazuje znacznie wyższą odporność na zginanie. W przypadku, kiedy jednak dojdzie do rozbicia jej powierzchni, kruszy się ona w małe cząstki o tępych krawędziach, co uniemożliwia zranienie się. Co bardzo ważne, szkło hartowane umieszone jest zazwyczaj w miejscach, które muszą być wysoko chronione oraz w pomieszczeniach o wysokim nasłonecznieniu. Jest także wysoce niewrażliwe na szok termiczny.

Wysokie okna stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o przestronnych i jasnych wnętrzach w swoich domach. Jest również polecane architektom, ponieważ pozwala na zrealizowanie nawet bardzo odważnych wizji architektonicznych.

Sprawdź jak wygląda produkcja okien wielkogabarytowych:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF