Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Zalety rolet zewnętrznych

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Zalety rolet zewnętrznych

Każde okno powinno być wyposażone w efektywną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pomoże to zachować przyjemny chłód w pomieszczeniach nawet podczas upalnego lata. Dobrze dobrane przesłony okienne pozwalają też odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń oraz hałasu z zewnątrz. Rolety zewnętrzne to jedno z popularniejszych rozwiązań tego typu. Dowiedz się, jakie są ich największe atuty.

Cieplej zima, chłodniej latem, czyli wybieramy przesłony okienne

Współcześni inwestorzy mają do wyboru szereg rozwiązań związanych z ochroną przeciwsłoneczną pomieszczeń. Do najpopularniejszych należą rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje wewnętrzne, zewnętrzne i międzyszybowe, rolety dzień-noc, plisy czy tradycyjne zasłony. Każde z tych rozwiązań ma liczne zalety oraz pewne wady. Znacznie różnią się one również wyglądem, co ma niebagatelne znaczenie dla wielu osób. Przed wyborem przesłon okiennych do domu warto zadać sobie jednak pytanie, czego od nich oczekujemy. Dobre rozwiązanie tego typu może bowiem znacząco wpłynąć na komfort przebywania w pomieszczeniach.

Podstawowym zadaniem rolet czy żaluzji jest ochrona przed słońcem. Latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, warto całkiem zasłonić okna, by ograniczyć dopływ promieni słonecznych do wnętrz. Rolety zewnętrzne najlepiej spełnią to zadanie, ponieważ odbijają słońce, zanim ogrzeje ono szyby. Odpowiednie rozwiązanie w zakresie zasłaniania okien może jednak również pomóc w regulacji temperatury zimą, zapobiegając utracie ciepła przez szyby. Taką funkcję pełnią m.in. rolety zewnętrzne czy zintegrowane nowoczesne żaluzje międzyszybowe.

Rolety zewnętrzne – cisza i spokój

Rolety zewnętrzne wykonywane są najczęściej z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest szczelne zasłonięcie okna. Ma to duże znaczenie nie tylko dla ochrony przeciwsłonecznej, ale także dla odgrodzenia się od hałasów z zewnątrz. Wysokiej jakości roleta może ograniczyć głośność docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli. Tworzy to znaczną różnicę i ma znaczenie szczególnie w mieszkaniach położonych przy ruchliwych ulicach.

szprosy rolety realizacja ambiente.jpg

Bezpieczeństwo, prywatność i komfort

Wiele dostępnych obecnie na rynku rolet zewnętrznych spełnia standardy ochrony przed włamaniem. Pancerze są bardzo solidne i zabezpieczone np. przed podważeniem – a to znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa całego budynku. Rolety zapewniają też wysoki poziom prywatności, ponieważ umożliwiają nawet całkowite odgrodzenie się od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Perforacja w listwach pozwala na wietrzenie pomieszczeń przy  zasłoniętych roletach.

Rolety zewnętrzne to również wysoki komfort użytkowania – szczególnie jeśli wyposażysz je w napęd i system zdalnego sterowania. Wówczas będą pracować cicho i płynnie, a dzięki możliwości stosowania różnych ustawień dopasują się do Twoich potrzeb.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF