Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

5 powodów, dla których duże okna do salonu to doskonały pomysł

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie 5 powodów, dla których duże okna do salonu to doskonały pomysł

Duże okno w domu potrafi zmienić wnętrze nie do poznania, podobnie jak wygląd budynku od zewnątrz. Szczególnie często pojawia się w nowych projektach domów o modernistycznej stylistyce. Im więcej przeszkleń wielkoformatowych, tym efekt bardziej spektakularny. Okna stanowią element budynku, który łączy świat zewnętrzny z rodzinnym i ciepłym wnętrzem. Duże przeszklenia pozwalają tym dwóm światom być jeszcze bliżej, a może nawet stworzyć jedność…

 

Otwartość na naturę

Natura jest od wieków obecna w trendach wnętrzarskich. Była ona ważna nawet wtedy, kiedy bardziej niż na walory estetyczne zwracano uwagę na komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Już nasi przodkowie wiedzieli, że życie w zgodzie ze środowiskiem jest kluczem do szczęścia i zdrowia. Duże okna w salonie i innych pomieszczeniach zapewniają poczucie wolności, tworzą piękny obraz na ścianie salonu lub sypialni – oryginalny, którego nie znajdziesz w żadnym innym miejscu…

 

Naturalne światło, promieni blask

Przez duże okna w salonie do wnętrza pomieszczenia przedostaje się więcej naturalnego światła. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej, zużywasz mniej prądu, z oświetlenia korzystasz tylko późnym wieczorem, kiedy zapada zmrok. Ponadto naturalne światło jest lepsze dla naszych oczu niż światło sztuczne. A więc duże przeszklenia to też źródło korzyści dla naszego zdrowia.

wielkie przeszklenia to więcej światła.jpg

 

Oszczędności płynące z dużych okien

Nie były przez długi czas utożsamiane z wielkoformatowymi przeszkleniami. Okazuje się jednak, że nowoczesne okna mają niski współczynnik przenikania ciepła niezależnie od ich rozmiaru. Na przykład pasywne drzwi przesuwne KS 430 od Internorm mają Uw na poziomie zaledwie 0,64 W/m2K. Jeżeli zamontujesz duże przeszklenia od strony południowo-zachodniej lub południowej, to dodatkowo lepiej nasłonecznisz swój dom. Dzięki temu zyskasz światło, ale też ciepło energii słonecznej.

 

Świeżość

Otwórz letnim wieczorem duże okno w salonie i pozwól świeżemu powietrzu wypełnić jego wnętrze. Tym samym zapanuje w nim lepszy mikroklimat, a Ty poczujesz się lepiej. Im większe okno, tym łatwiej i szybciej przewietrzysz mieszkanie. Ponadto pozwoli Ci ono być jeszcze bliżej natury.

duże okna przesuwne do salonu i narożnik szklany.jpg

 

Praktycznie i funkcjonalne

Duże okna montuje się często jako wyjście na taras, balkon lub ogród. Odpowiednim rozwiązaniem będą okna przesuwne, które znajdziesz w ofercie Internorm. Otwierają się bardzo wygodnie, przesuwając się wzdłuż ściany, dzięki czemu możesz dowolnie zaaranżować wnętrze bez żadnych ograniczeń. Mają niskie progi, a więc są bezpieczne dla dzieci i osób starszych.

Duże okna w salonie? My jesteśmy na tak, a Ty?

Zobacz okna przesuwne

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF