Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaki montaż okien wybrać?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Jaki montaż okien wybrać?

Okna o niskim współczynniku ciepła z 3-szybowym systemem, a także uzupełnione o dodatkowe technologiczne rozwiązania przynoszą korzyści zarówno zimą, jak również latem. Zakup okien to jednak nie koniec trudnych wyborów. Równie ważny jest ich montaż, dzięki któremu system okienny będzie szczelny, a my wykorzystamy w pełni potencjał dobrych okien.

 

Racjonalny wybór

 

Okna stanowią jedną z dróg, przez które ucieka ciepło z pomieszczeń i napływa zimno z zewnątrz. Starsze rozwiązania nie wykazują się na tyle dużą skutecznością, aby zapobiec temu zjawisku. Wiele osób zmaga się z problemem nieszczelności okien, co wynika zarówno z samej stolarki okiennej, jak też sposobu montażu. Obecnie na rynku dostępne są okna pasywne – modele o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła, jak 0,8 W/m²K lub niższym. To one pozwalają w znaczącym stopniu ograniczyć straty ciepła i tym samym zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ponadto mieszkańcy odczuwają wyraźnie większy komfort, temperatura powietrza we wnętrzu latem jest niższa, natomiast zimą wyższa przy oszczędnościach na ogrzewaniu.

 

Dobry montaż okien to źródło ciepła

 

Okna energooszczędne i pasywne cechują się najlepszymi parametrami, ale mogą nam służyć przez długie lata tylko wtedy, kiedy dokona się ich odpowiedniego montażu. Podczas prac konieczne jest prawidłowe uszczelnienie złącza pomiędzy murem a oknem. Dlaczego jest to tak istotne? Jakakolwiek przestrzeń pozostawiona w tym miejscu sprzyja pojawieniu się wody kondensacyjnej, co skutkuje rozwojem pleśni.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc trójwarstwowe uszczelnienie. Przy takim montażu wykorzystywane są pianka termoizolacyjna i taśmy paroszczelne, stanowiące warstwę zewnętrzną zabezpieczającą okno przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, jak wiatr i deszcz. Taśmy paroprzepuszczalne posiadają jeszcze jedną zaletę – umożliwiają dyfuzję pary wodnej. Do tego zjawiska dochodzi w momencie, kiedy ciśnienie w powietrzu jest wyższe niż wewnątrz budynku niż w środowisku zewnętrznym. Pianka poliuretanowa stosowana jest z kolei w środkowej warstwie. To izolacja termiczna stanowiąca barierę uniemożliwiającą przenikanie chłodu oraz ciepła do wnętrza pomieszczeń.

Tego rodzaju montaż okien pozwala w pełni wykorzystać potencjał okien energooszczędnych oraz pasywnych. Dzięki niemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia mostków termicznych, a także unikamy wystąpienia pleśni i wilgoci wewnątrz budynku. Montaż powinien być wykonany przez profesjonalistów, dlatego warto jest się zdecydować na producenta, który oprócz okien zapewnia szybki i odpowiedni montaż. Takim producentem jest marka Internorm.

 

Montaż okien Internorm Robot.png

Dowiedz się więcej o montażu okien Internorm >

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF