Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż okien. Jak poprawnie osadzić okna w ścianie?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Montaż okien. Jak poprawnie osadzić okna w ścianie?

Prawidłowo zamontowane okna w znaczącym stopniu ograniczają ucieczkę ciepła z wnętrza budynku. Stosuje się tradycyjne techniki montażu, ale coraz częściej fachowcy proponują montaż ciepły. To dzięki niemu możliwe jest jeszcze większe ograniczenie strat ciepła i skuteczniejsza ochrona przed wymianą powietrza z otoczeniem.

Jaki montaż wybrać?

Montaż standardowy opierający się na wykorzystaniu pianki nie gwarantuje dostatecznej izolacji termicznej. Jeżeli zależy nam na oknach energooszczędnych, zdecydowanie warto postawić na ciepły montaż. Inwestycja w wysokiej jakości okna bez odpowiedniego montażu najprawdopodobniej doprowadzi do powstania mostków termicznych i zmarnowania potencjału okien. 

Umieszczamy okno w ścianie

To, gdzie zostanie umieszczone okno, warunkuje ilość warstw w ścianie. W jednowarstwowych okno umieszcza się w środku grubości muru, z kolei w dwuwarstwowych od strony zewnętrznej poprzez równoczesne zlicowanie ościeżnicy ze ścianą. Jeżeli ściana jest trójwarstwowa, to okna montujemy w płaszczyźnie ocieplenia w ten sposób, aby były maksymalnie wysunięte na zewnątrz. W ciepłym montażu stosuje się taśmę paroszczelną, paroprzepuszczalną, klin izolacyjny, a także specjalną konsolę pozwalającą zamontować okna przed murem – w warstwie ocieplenia budynku.

montaż mowo konsola i okno.jpg

Dla budynków pasywnych i energooszczędnych polecamy montaż w ścianach dwu- lub trójwarstwowych w płaszczyźnie izolacji termicznej z wykorzystaniem systemowych profili montażowych. Przeprowadzając termomodernizację budynków, okna montujemy tak, jak w ścianie dwuwarstwowej, a miejsce ich ustawienia będzie różne w zależności od tego, w jak dużym stopniu mają zostać poprawione parametry termoizolacyjne.

Jeżeli nie planujesz ocieplania domu…

Przy wymianie okien i bez planowania ocieplenia budynku nowe należy montować w takim samym położeniu jak te, które demontujemy. W przypadku węgarków w otworach okiennych pozbywamy się wewnętrznych podokienników. Może się zdarzyć, że grubość okna będzie inna. Wtedy wolną przestrzeń możemy wypełnić maskującą listwą. Wymieniamy podokienniki i uzupełniamy tynki w ościeżnicach, jeżeli w miejsce okien skrzynkowych wstawiamy jednoramowe.

Okna montowane są różnymi technikami, podobnie jak samo osadzanie okna w ścianie. Wymaga to wiedzy i odpowiednich umiejętności, dlatego warto zadanie montażu powierzyć fachowcom Internorm. Unikniesz błędów oraz dodatkowych kosztów, zapewnisz sobie spokój i oszczędzisz cenny czas.

Więcej o montażu

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF