Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Pasywne okna drewniane

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Pasywne okna drewniane

Czy okna pasywne mogą być wykonane z drewna? Czy to naturalne tworzywo jest na tyle szlachetne, aby zaoferować nie tylko piękny, estetyczny wygląd, ale też doskonałą szczelność i ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem? Gdy przeanalizuje się oferty producentów, można uznać, że jest to możliwe, a nawet coraz bardziej popularne. Pasywne okna drewniane muszą spełniać kilka wymogów. Wśród nich jest niski współczynnik przenikania ciepła, który nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K.

 

Dlaczego okna drewniane zachwycają tak bardzo?

Wymagają konserwacji, specjalnej pielęgnacji i są droższe od okien PCV… Dlaczego pomimo tych wad i niedogodności wciąż nie chcemy z nich rezygnować? Przede wszystkim gwarantują elegancki wygląd wnętrza, idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, klasycznym, loftowym, ale też nowoczesnym; ocieplają chłodny charakter stylizacji. Ponadto cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dlatego przy zastosowaniu zaawansowanych technologii można je uczynić oknami pasywnymi. Drewno pozwala tworzyć okna o różnych rozmiarach, często w grę wchodzą również wielkoformatowe przeszklenia. Takie okna cechują się wysokim poziomem szczelności i bardzo dobrymi parametrami izolacji dźwiękowej.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji nie zawiodą i będą służyły nam przez dziesiątki lat. Zachwycają elegancją, kunsztem i szlachetnym designem. Trudno jest im się oprzeć – także producentom, dlatego dokładają wszelkich starań, aby okna drewniane wpisywały się w zmieniające się standardy pasywnego budownictwa.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pasywnych okien drewnianych?

na co zwrócić uwagę przy wyborze pasywnych okien drewnianych.jpgAby były pasywne, ich współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K. Należy przy tym wspomnieć, że obecnie Uw dla okien pionowych wynosi maksymalnie 1,1 W/m2K i tylko takie okna mogą być dzisiaj montowane. Pasywne okna drewniane znacznie lepiej chronią przed wymianą ciepła z otoczeniem, są szczelniejsze, nie pozwalają zimą uciekać ciepłu na zewnątrz i nie przepuszczają zimna. Przykładem takich okien są propozycje od Internorm – model HF 410 o Uw = 0,64 W/m2K i HF 310 o Uw = 0,62 W/m2K.

Zanim zdecydujesz się na pasywne okna drewniane, musisz poznać sam materiał. Aby możliwe było stworzenie dobrego modelu, trzeba uwzględnić właściwości pęcznienia drewna na skutek oddziaływania na niego wilgoci. Najniższym stopniem pęcznienia charakteryzują się dąb, modrzew, świerk, jesion i orzech. Szczególnie dużym zainteresowaniem, nawet pomimo wyższej ceny, cieszą się okna dębowe. Są najtrwalsze i najbardziej stabilne.

Połączenie unikalnego drewna pozwoliło stworzyć pasywne okna drewniane, które prezentują sobą najwyższy kunszt rzemieślniczy i przyczyniają się do zminimalizowania kosztów eksploatacji, do czego dzisiaj dąży praktycznie każdy z nas.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF