Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Pasywne okna PCV

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Pasywne okna PCV

Mają dużą konkurencję, ale wciąż posiadają szerokie grono zwolenników, którzy nie rezygnują z nich. Okna PCV obecnie stanowią połowę wszystkich sprzedawanych okien, drugie 50% to oferta okien drewnianych, aluminiowych i z nakładką aluminiową. Zaawansowana technologia i coraz większe możliwości jej wykorzystania, a także kreatywność i doświadczenie producentów spowodowały, że okna PCV zyskały nową jakość. Pojawiły się zatem modele, które są zgodne z rygorystycznymi normami dotyczącymi pasywnego budownictwa.

 

Współczynnik przenikania ciepła coraz niższy

Zmiany dotyczące energooszczędności okien pcv pojawiają się w zasadzie w każdym roku. Dla wielu producentów jest to dużym wyzwaniem, dla innych z kolei możliwością wykorzystania swojej ogromnej i wszechstronnej wiedzy i doświadczenia. Od 2017 roku montowane okna pionowe nie mogą mieć Uw wyższego niż 1,1 W/m2K. W przypadku budownictwa pasywnego współczynnik przenikania ciepła musi być jeszcze niższy, maksymalnie może on wynosić do 0,8 W/m2K. W ofercie okien Internorm są jednak okna PCV, które zapewniają jeszcze skuteczniejszą ochronę przed przenikaniem zimna do wnętrza budynku i utratą przez niego ciepła. Takim oknem jest m.in. KF 500 o przenikalności cieplnej Uw na poziomie do 0,61 W/m2K z dodatkowo wbudowanym Ryglowaniem I-tec i potrójnym systemem szybowym. Istnieje ponadto możliwość wyposażenia ich w system wentylacji wbudowany w ościeżnicę.

zalety pasywnego okna pcv kf 500.jpg

 

To nie koniec zmian

Już w 2021 roku mają pojawić się nowe wymagania dotyczące okien i ich współczynnika przenikania ciepła. Obecny Uw = max 1,1 W/m2K najprawdopodobniej zostanie zmieniony na Uw = max 0,9 W/m2K, co oznacza, że okna będą jeszcze cieplejsze. Dla niektórych producentów będzie to kolejna próba ich umiejętności. Obniżenie współczynnika dla okien pionowych oznacza, że dla okien pasywnych będzie on jeszcze niższy. Już dzisiaj jednak w ofercie takich firm jak Internorm pojawiają się modele, które mogłyby spełnić nowe wymogi, jakie będą obowiązywały od 2021 roku. Jest to np. wspomniany już model okna KF 500. W aktualne i nowe wymagania wpisują się również pasywne okna PCV z nakładką aluminiową, która dodatkowo zwiększa stabilność okna i chroni je przed wpływem czynników zewnętrznych.

Budownictwo pasywne to trend, który coraz odważniej przenika do polskich standardów. Chcemy mieszkać w domach, które są energooszczędne, aby maksymalnie zredukować koszty ich eksploatacji. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy uwzględnione zostaną wszystkie elementy konstrukcji budynku – również okna, przez które może uciec aż do 30% ciepła.

Sprawdź pasywne okna PCV

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF