Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

W jaki sposób zabezpieczyć okna w czasie budowy?

Kategorie: okna   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie W jaki sposób zabezpieczyć okna w czasie budowy?

Planujesz remont w mieszkaniu lub prace budowlane na zewnątrz? Twoje okna nie wymagają jednak wymiany, są w dobrym stanie, dlatego nie chcesz się ich pozbywać na czas przeprowadzanych prac? Nie możesz ich jednak pozostawić bez solidnego zabezpieczenia. Są narażone na zabrudzenia i zniszczenia, co może w konsekwencji zmusić  Cię do zakupu nowych. Jak tego uniknąć? Co możesz zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć okna w czasie budowy?

Zabezpieczamy okna przed pracami wykończeniowymi

Przed Tobą jeszcze prace tynkarskie i ostatnie szlify? Okna już wstawione, zatem trzeba je zabezpieczyć. Wykorzystaj do tego folię, która chroni przed pianką montażową, farbą, klejem i zaprawami murarskimi. Jeżeli robisz to samodzielnie, pamiętaj, aby pozostawić kilka centymetrów na tynk. Naklej folię przy pomocy taśmy, nie pozostawiając przerw, przez które mógłby przedostać się pył.

Okna tarasowe i balkonowe podczas prac remontowych i budowlanych nie powinny być użytkowane. Istnieje duże ryzyko pojawienia się przetarć i zarysowań na skutek przemieszczania się rolki wózków jezdnych wraz z zabrudzeniami po szynie progowej. Aby zapezpieczyć elementy okien, takie jak klamki, zamontuj je dopiero po zakończeniu wszystkich prac, a w ich trakcie używaj jednej klamki roboczej, unikając tym samym uszkodzeń i trudnych do usunięcia zabrudzeń na klamkach okiennych. Taśmą należy zabezpieczyć również elementy ruchome, w tym przede wszystkim zawiasy. Pył budowlany zwiększa tarcie elementów, które współpracują z okuciami.

czyszczenie okien po zakończeniu budowy.jpg

A kiedy prace już dobiegną końca…

Prace budowlane zakończone, więc można przystąpić do sprawdzenia, czy okna nie uległy uszkodzeniom pomimo według nas dobrego zabezpieczenia. Sprawdź uszczelki i dokładnie usuń z nich wszelkie zabrudzenia. Wykorzystaj w tym celu wodę i delikatny środek myjący lub specjalny preparat przeznaczony do uszczelek. Oczyść również wszystkie otwory i szczeliny odwadniające, oczywiście jeżeli jest taka konieczność. Pozostaje jeszcze zadbać o elementy ruchome okna, w tym zawiasy. Powinieneś je naoliwić, a jeżeli okna były montowane w stanie surowym, może się okazać, że konieczne będzie ich ponowne wyregulowanie.

Okna montuje się bardzo często w stanie surowym, po czym rozpoczynają się prace tynkarskie i wykończeniowe. To wymaga jednak zabezpieczenia okien – szyb, profili, okuć i zawiasów przed pyłem, kurzem i materiałami budowlanymi. Jeżeli zlekceważymy te zalecenia, mogą na oknach pojawić się nie tylko zabrudzenia, ale też zarysowania, wgniecenia, odbarwienia oraz inne uszkodzenia mające wpływ na ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim utratę właściwości.

 

Zobacz, jak montujemy wielkie okna przesuwne

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF