Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Jakie okna wybrać: plastikowe, drewniane czy aluminiowe?

Ocena 0
Zdjęcie Jakie okna wybrać: plastikowe, drewniane czy aluminiowe?

Bez wątpienia jednym z większych dylematów, przed którym stajemy przy zakupie okien, jest decyzja, z jakiego materiału mają być one wykonane. Okna plastikowe, drewniane czy aluminiowe, które okażą się najlepszym wyborem?

 

Trzeba mieć świadomość, że okucia i materiał, z jakiego zostały one wykonane, mają znaczący wpływ na to, jak bardzo będą one szczelne, jak duża będzie przenikalność ciepła oraz jak wysoki będzie współczynnik akustyczności. A zatem materiał nie tylko wpływa na wygląd okien, ale przede wszystkim nadaje im jakości, dlatego to on powinien być jednym z głównych czynników, jakie uwzględnimy przy zakupie okien.

 

Okna plastikowe

Są to okna wykonane z PVC i obecnie są najpopularniejszymi oknami oraz najchętniej wybieranymi przez klientów, na co wpływ ma w dużej mierze przystępna cena. Wnętrze profili podzielone jest na komory, a im jest ich więcej, tym okna z pcv są bardziej szczelne. Najczęściej spotkać można profile pięcio- i sześciokomorowe, jednak producenci produkują także okna ośmiokomorowe. Aby nadać im większej stabilności, profile PCV wzmacniane są wewnątrz kształtownikami ze stali ocynkowanej lub włókna szklanego.

Wadą okien plastikowych jest to, że nie da się w ich przypadku wykonać tak dużych przeszkleń, jak przy oknach drewnianych i aluminiowych. Wymagane są szersze ramy, a także grubsze ścianki zewnętrzne, które nadają całej konstrukcji odporności na odkształcenia.

 KF410_kual_homepure.jpg Nowa generacja okien PVC z zewnętrzną nakładką aluminiową - model KF410. 

Okna drewniane

Rustykalny styl przeżywa właśnie swój renesans. Powrót drewna i innych materiałów naturalnych sprawił, że coraz częściej decydujemy się na aranżację wnętrz z wykorzystaniem mebli drewnianych i skórzanych. Również okna mogą być wykonane z drewna, co sprawia, że dom prezentuje się oryginalnie oraz szlachetnie. Okna wykonywane są z drewna krajowego – sosnowego, dębowego i modrzewiowego, ale też egzotycznego – meranti. Okna drewniane wykazują się dużą stabilnością i są odporne na odkształcenia oraz wpływ czynników atmosferycznych. Drewno wykańczane jest farbami akrylowymi, lakierami kryjącymi lub lazurującymi, pozostawiając w ten sposób widoczny rysunek słojów.

Zaleca się czyszczenie raz w roku  i raz na 5-8 lat konserwację okien drewnianych. Trzeba pamiętać, że im rama okna jest szersza, tym całość jest bardziej stabilna.

 

HF310_hoal_homepure.jpg Genialne połączenie okna drewnianego z zewnętrzną nakładka aluminiową. 

 

Okna aluminiowe

Są to okna, które znane są przede wszystkim ze swojej trwałości oraz wytrzymałości. Zachwycają  bardzo często efektywnym wyglądem, gdyż możliwe jest przy nich wykonanie naprawdę dużych przeszkleń. Aluminium jest materiałem lekkim i odpornym na rdzę, co również jest dużym atutem. Wykorzystywane są one w odważnych projektach, które wyróżniają się awangardowym, wysublimowanym i oryginalnym charakterem. Za wadę okien aluminiowych można uznać gorsze parametry izolacyjności cieplnej.

 

Jakie zatem będzie najlepsze rozwiązanie do Twojego domu? Chcąc kupić okna o nowoczesnym wyglądzie, jednak z odpowiednimi parametrami, zapewniającymi ciepło w pomieszczeniach, należy rozważyć decyzję o zakupie okien plastikowo-aluminiowych. Na uwagę zasługują także okna drewniano-aluminiowe, a zatem nie musisz decydować się na jeden materiał, możliwości jest obecnie znacznie więcej. Właśnie takie okna ma w swojej ofercie firma Internorm. 

 

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF