Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okno w łazience – czy to dobry pomysł?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okno w łazience – czy to dobry pomysł?

W mieszkaniach w bloku nie są standardem, spotykamy je w łazience stosunkowo rzadko. Inaczej jest w jednorodzinnych domach, w których często rozważamy okna w tym pomieszczeniu. Czy się w nim znajdą, powinieneś zdecydować już na etapie projektu. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby móc wykonać otwory okienne później, jednak wymaga to dodatkowej pracy i tym samym związane jest z dodatkowymi kosztami. Czy okna w łazience są potrzebne? Czy mają wpływ na Twój komfort czy może lepiej z nich zrezygnować?

 

Dobrze doświetlone wnętrze

Okno to źródło słonecznego światła, które jest naturalne, darmowe, ekologiczne i znacznie mocniejsze od jakiegokolwiek światła sztucznego – z lamp, kinkietów czy żyrandoli. W łazience nie spędzamy tak dużo czasu, jak w salonie czy kuchni, jednak brak okna łazienkowego powoduje, że nawet w ciągu dnia musimy w niej zapalać światło. Decydując się na okno w łazience, na pewno dostrzeżesz oszczędności w zużywanej energii, a rachunki za światło będą niższe.

wywietrzniki w oknach i-tec wentylacja Internorm z wymiennikiem ciepła.png

 

Okno dla lepszej cyrkulacji powietrza

W łazience bardzo często wentylacja nie jest wystarczająco dobra, co objawia się zaparowanymi lustrami. Poziom wilgoci w powietrzu jest za wysoki, przez co rozpoczyna się rozwój pleśni i pojawienie się nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli w łazience nie ma okna, należy więcej uwagi poświęcić wentylacji. W przypadku, kiedy okno jest w pomieszczeniu, możemy zadbać o lepszą cyrkulację powietrza. Szczególnie polecamy okna z systemem I-tec Wentylacja – wyposażone w zintegrowane wywietrzniki zapewniają świeże powietrze w łazience bez dużych strat ciepła oraz bez kurzu i hałasu. Okno pozostaje zamknięte podczas wymiany powietrza.

Okna do łazienki z Wentylacją I-tec umożliwiają ciągłą wymianę powietrza bez wychładzana pomieszczenia. Wbudwany wymiennik ciepła w sposób pasywny, redukuje różnicę temperatur między wydmuchiwanym a wciąganym powietrzem nawet w 93%. Ponadto system wyposażono w wymienny filtr oczyszczający, który zapobiega przedostawaniu się do środka łazienki pyłków i zanieczyszczeń niesionych przez wiatr. Największą zaletą Wentylacji I-tec w przypadku okien do łazienki jest wbudowany czujnik wilgoci, który pozwala na samoczynne uruchamianie się wiatraka w stosownym momencie i zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Okna łazienkowe mogą zatem naprawdę pozytywnie wpłynąć na komfort używania tego pomieszczenia.

 

Problemy z prywatnością?

szkło ornamentowe Internorm.jpg

Okno sprawia, że mamy kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Możemy obserwować, co dzieje się na zewnątrz, jednocześnie jednak będziemy obserwowani przez sąsiadów oraz przechodniów. To ma wpływ na naszą prywatność, czujemy się mniej komfortowo. Można jednak temu zapobiec i nie rezygnować z okien w łazience. Dobrym wyborem do tego pomieszczenia będą okna z szybami ornamentowymi. Innym sposobem na prywatność w łazience z oknem jest montaż żaluzji lub rolety. Może być zewnętrzna lub, jak w oknach zespolonych Internorm, zintegrowana z oknem. W przypadku tego trzeciego rozwiązania żaluzje umieszczone są pomiędzy szybami, korzystają wyłącznie z energii wbudowanej baterii słonecznej i mają inteligentny tryb rozpoznawania dnia i nocy. Dzięki nim zyskujesz nie tylko prywatność, ale również wygodę, komfort i dodatkową ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem.

Okna łazienkowe to także ozdoba każdego wnętrza. Przyjemnie jest wziąć poranny prysznic przy promieniach słońca i wieczorną kąpiel przy blasku księżyca. Na parapecie możesz ustawić świece i kwiaty. Dzięki temu łazienka zyska nowy wygląd.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF