Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kiedy montować okna drewniane?

Kategorie: okna   design   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Kiedy montować okna drewniane?

Okna drewniane stanowią synonim naturalnego piękna, idealnie prezentują się zarówno w stylu skandynawskim i rustykalnym, jak też nowoczesnym. Wybór okien drewnianych jest obecnie ogromny, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do własnych oczekiwań, jak też stylistyki fasady i wnętrza pomieszczeń. Nie można jednak zapominać o tym, co w znaczącym stopniu wpływa na ochronę okien drewnianych przed wymianą ciepła z otoczeniem – to montaż.

Najlepszy moment na montaż okien drewnianych

Aby uniknąć problemów na etapie późniejszych prac, musisz wiedzieć, że okna drewniane montujemy zawsze po zakończeniu prac tynkowania i wylewania posadzek. Jest to uwarunkowane tym, że nadmiar wilgoci niekorzystnie wpływa na drewno i przyśpiesza jego proces starzenia. Trzeba więc pamiętać, że mamy do czynienia z naturalnym surowcem, który jest narażony na wpływ czynników zewnętrznych. Nowoczesne okna drewniane są odpowiednio przed nimi zabezpieczone, jednak stałe zawilgocenie na poziomie około 90% może uszkodzić elementy konstrukcji okien.

To dlatego do montażu okien drewnianych należy przystąpić po zakończeniu prac mokrych wewnątrz budynku. Kiedy ściany nie zostały jeszcze do końca osuszone i dodatkowo wentylacja jest ograniczona oknami i drzwiami, zawilgocenie osiąga poziom ok. 90%. Ramy okienne w takich warunkach mogą się odkształcić lub zmatowieć, co wpływa nie tylko na nieestetyczny wygląd okien drewnianych, ale też na większe straty ciepła. Dlatego tak ważne jest, aby ściany były osuszone przed montażem okien drewnianych.

Jak montować okna drewniane lub drewniano-aluminiowe?

Zanim okno umieścimy w otworze okiennym, należy sprawdzić, czy ościeża są w odpowiednich wymiarach – szerokość o 2-3 cm większa od szerokości ościeżnicy, a wysokość większa o 3,5-5 cm. Konieczne jest również dokładne oczyszczenie miejsca osadzenia okna. Ościeżnica wstępnie mocowana jest z wykorzystaniem klinów. Kolejny krok to specjalne pomiary w celu dokładnego wyregulowania ościeżnicy. Mocowana jest ona w murze na dyble lub na kotwy.

Kiedy ościeżnica jest już zamontowana, można uszczelnić system okienny. Zakładamy skrzydło, a drewniane ramy okna zabezpieczamy taśmą, to uchroni je przed zabrudzeniami pianką poliuretanową. Lepszą przyczepność pianki zapewnimy, spryskując szczelinę między murem a ościeżnicą wodą. Wzdłuż całego obwodu szczeliny do 1/3 jej głębokości nanosimy piankę, a jej nadmiar po stwardnieniu usuwamy.

Montaż okien drewnianych nie tylko musi być odpowiednio przeprowadzony, ale też odbywać się we właściwym środowisku i na etapie prac, które stwarzają ku temu najlepsze warunki. Drewno jest surowcem wyjątkowym, również w ten sposób należy je traktować.

Jeśli wybierzemy dobrego producenta, możemy spokojnie cieszyć się solidnym montażem okien drewnianych (drewniano-aluminiowych), jednak warto posiadać odrobinę wiedzy, która pozwoli nam na bieżąco ocenić rzetelność wykonanych prac.
Zobacz, jak Internorm montuje okna:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF