Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie osłony okienne do dużych przeszkleń?

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Jakie osłony okienne do dużych przeszkleń?

Duże przeszklenia to wolność, przestrzeń oraz piękna, naturalna ozdoba wnętrza, „fototapeta” unikalna, oryginalna i wyjątkowa. Okna XL znajdują się często na liście pragnień ludzi poszukujących nowoczesnych rozwiązań dla swojego domu. Pojawiają się jednak obawy, czy duże przeszklenia zapewniają wystarczającą ochronę przed wymianą ciepła, czy chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń i ich wychładzaniem? A co z bezpieczeństwem?

Jeżeli planujesz zakup dużych przeszkleń lub szklanych ścian, obok nich na liście Twoich zakupów powinny znaleźć się także odpowiednie osłony okienne. Nowoczesne okna wielkoformatowe różnią się od tych, na które mogliśmy się zdecydować kilka lat temu. Cechują się znacznie niższym współczynnikiem przenikania ciepła, składają się z więcej niż jednej szyby, a także występują jako okna zespolone. Dzięki temu ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłód nie przenika do pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe

Pomieszczenia z dużymi przeszkleniami nagrzewają się jednak zdecydowanie szybciej, dlatego nie zapominajmy o osłonach okiennych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są żaluzje i rolety zewnętrzne. Jedną z propozycji są zewnętrzne żaluzje fasadowe. Jest to doskonałe rozwiązanie, które bardzo dobrze chroni przed słońcem. Żaluzje na zewnątrz okna, w przeciwieństwie do wbudowanych, zatrzymują ciepło jeszcze zanim dotrze ono do powierzchni szkła­­­. W połączeniu z oknami dobrze izolowanymi termicznie żaluzje zewnętrzne gwarantują doskonałe schłodzenie.

Żaluzje od Internorm zostały wyposażone w mechanizm zarządzający regulowaniem położenia ich względem siebie i rozwijaniem osłony. Żaluzje zewnętrzne, jak i zintegrowane cechują się możliwością regulacji kąta nachylenia. Nie musimy więc całkowicie odcinać światła docierającego do wnętrza, ale możemy je zredukować według upodobań. Ponadto dzięki elektronicznemu sterowaniu możemy jednocześnie odsłonić lub zasłonić okna w całym domu.

Do regulacji zacienienia w przypadku dużych okien Internorm zastosujemy tryb automatyczny lub półautomatyczny. W przypadku trybu półautomatycznego możemy sterować zacienieniem za pomocą przycisków lub z poziomu aplikacji na telefon. W przypadku trybu automatycznego I-tec SmartWindow okna same rozpoznają ilość wpadającego światła za pomocą czujników słońca i temperatury i odpowiednio dopasują zacienienie.

jakie są możliwości domu inteligentnego i-tec smartwindow od internorm.jpg

Kliknij i sprawdź specyfikację systemu I-tec SmartWindow!

Komfort, ochrona i wygoda

Alternatywą dla żaluzji jest osłona przeciwsłoneczna w formie rolety zewnętrznej z kasetą, zwanej także roletą elewacyjną. Tego typu rozwiązanie proponuje producent okien Internorm. Rolety elewacyjne (zewnętrzne) zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem, hałasem, a także spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Wyróżniają się lekką konstrukcją, jednocześnie spełniając wszystkie największe wymagania. Pomagają zwiększyć efektywność energetyczną systemu okiennego, dzięki czemu w lato do wnętrza budynku nie dostaje się nadmiar ciepła, a budynek nie chłodzi się zimą. Rolety zewnętrzne to najskuteczniejsza bariera przed letnim upałem. Ciepło zostaje zatrzymane jeszcze zanim dotrze do powierzchni okna. Rolety z kasetą dostosowuje się do grubości muru oraz budowy fasady.

system rolet ukrytych w ścianie.jpg

Poznaj nasz nowy system rolet ukrytych w ścianie!

Zewnętrzna osłona okna wielkoformatowego czy szklanej ściany skutecznie odcina światło słoneczne od środowiska wewnątrz budynku. Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz zapewnia intymność i prywatność. Pamiętaj, że zasłony i firany wciąż są spotykane w nowoczesnych wnętrzach, jednak przede wszystkim pełnią one funkcję dekoracyjną. A Ty potrzebujesz znacznie więcej!

Zamów wycenę żaluzji i rolet!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF