Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna do domu pasywnego

Kategorie: okna   innowacje   design   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna do domu pasywnego

W Polsce coraz więcej budynków powstaje z uwzględnieniem zasad oraz standardów budownictwa pasywnego. Wiemy już, że możemy wykorzystać odnawialne źródła energii w celu ograniczenia kosztów eksploatacji domu, co ma wpływ nie tylko na niskie koszty utrzymania, ale też na środowisko naturalnego. Pojawia się pytanie – w jaki sposób wybrać okna do domu pasywnego, jakie powinny być ich parametry?

 

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wybierania okien pasywnych?

Okna w domu pasywnym, podobnie jak w każdym innym budynku, są integralnymi elementami budynku, lecz sam ich atrakcyjny wygląd nie pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu zimą, jak również nie zapewni nam komfortu termicznego wraz ze zmieniającym się warunkami atmosferycznymi czy porą roku. Nieprawidłowo dobrane i niewłaściwie zamontowane okna generują aż 30% strat ciepła z budynku.

Okna pasywne mogą być wykonane zarówno z PCV, PCV i aluminium, jak też z drewna i aluminium. Ważne jest, aby ich współczynnik przenikania ciepła był niższy niż 0,8 W/m2K. Przykładem takich okien pasywnych są m.in. okna PCV KF 410 od Internorm z Uw = 0,62 W/m2K, okna drewniano-aluminiowe HV 350 z Uw = 0,60 W/m2K i okna PCV z nakładką aluminiową KF 405 z Uw = 0,63 W/m2K. Są to modele, charakteryzujące się doskonałymi parametrami technicznymi, współczynnikiem przenikania ciepła znacznie poniżej maksymalnej wartości dla domów pasywnych. Im Uw jest niższy, tym mniejsze są straty ciepła i skuteczniejsza ochrona przed wymianą powietrza z otoczeniem.

cechy najlepszych okien pasywnych.png

 

Cechy najlepszych okien pasywnych

Współczynnik przenikania ciepła to kluczowy czynnik mający wpływ na wybór okien do domu pasywnego, ale nie jedyny. Tak jak w przypadku okien Internorm, powinny one być wyposażone w pakiet 3-szybowy. Każda dodatkowa szyba to większa ochrona przed chłodem – wybierz okna do domu pasywnego z szybą zespoloną. Ponadto szyba powinna być przyklejona do ramy na całym jej obwodzie (technologia I-tec Oszklenie).

Nie mniej ważna jest ochrona przed słońcem i tym samym przed nagrzewaniem się pomieszczenia. Możesz wykorzystać w tym celu żaluzje zewnętrzne lub mniej skuteczne wewnętrzne lub wybrać okna z zacienieniem zintegrowanym między szybami, jak to jest przy technologii I-tec Zacienienie. To osłona przeciwsłoneczna z niezależnym zasilaniem na baterię solarną. Charakteryzuje się zdolnością do automatycznego rozpoznawania dnia i nocy, otwierając i zamykając się wraz ze wschodem i zachodem słońca. Dzięki pomiarowi promieniowania słonecznego i temperatury skutecznie zapobiega przegrzaniu się pomieszczeń.

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał dobrych okien w domu pasywnym, już na etapie planowania i projektowania budynku, zastanów się, jak mają być one usytuowane. Duże przeszklenia powinny znaleźć się od strony południowej. Okna od strony wschodu i zachodu należy wyposażyć w dodatkową ochronę przed słońcem, ponieważ szczególnie latem pomieszczenia będą się nagrzewać.

 

Wybierz okna pasywne

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF